Szanowni Państwo,
W dniach 24-27.09.2018 r. Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” organizuje

Wyjazd techniczny do Rumunii

Wyjazd pozwoli przybliżyć osiągnięcia Rumunii w dziedzinie ochrony środowiska wodnego oraz bezpieczeństwa wody pitnej, zwiedzanie oczyszczalni ścieków niedaleko Bukaresztu oraz spotkanieStowarzyszenia Wodnego Rumunii będzie okazją do wymiany doświadczeń dwóch krajów, należących niegdyś do tzw. dawnego bloku wschodniego.

 Bukareszt często określany jest mianem Paryża Wschodu lub Paryża Południa, wyróżniającym się swoją lokalizacją i zagospodarowaniem. Prawie dwumilionowa stolica Rumunii leży na obu brzegach rzekiDâmboviţa, która wpływa do rzeki Argeş będącej jednym z dopływów Dunaju. Miasto posiada mnóstwowody w swoim zasobach - na jego terenie położonych jest kilka jezior, z których największe to Floreasca, Tei i Colentina. Oprócz nich, niemal w samym centrum miasta, znajduje się sztuczne jezioro Cişmigiu.

Rumunia to nie tylko Bukareszt, ale także słynna Transylwania - kraina historyczna położona na WyżynieSiedmiogrodzkiej, znana głównie z pięknych zamków położonych wśród gór Karpat. Jednak swoją sławę kraina ta zawdzięcza przede wszystkim legendarnemu hrabiemu Drakuli. Żyjący w połowie XV wiekuhospodar wołoski Wład Palownik, który ponoć żywił się krwią swoich wrogów, stał się pierwowzorem bohatera książki Brama Stokera z 1897 r. pt. Drakula. Obecnie postać ta jest również symbolem kultury popularnej wykorzystywanej często w licznych produkcjach filmowych.

Warunkiem udziału w wyjeździe jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (w załączeniu) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz dokonanie przelewu na podstawie faktury pro-forma wystawionej po przesłaniu formularza zgłoszeniowego.

O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie oraz możliwość odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby chętnych.
Dokładny harmonogram oraz regulamin zostaną przesłane uczestnikom po zebraniu grupy. Dodatkowych informacji udziela: Iwona Włodarek, tel. 517 013 732, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam do udziału w wyjeździe.

Załącznik:

pdfFormularz zgłoszeniowy Rumunia

pdfOczyszczalnia Glinao

pdfProgram skrócony

 

 

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Konferencja online #must have branży wod-kan: BEZPIECZEŃSTWO DOSTAW WODY: 29 czerwca 2021 +

    Konferencja online #must have branży wod-kan: BEZPIECZEŃSTWO DOSTAW WODY: 29 czerwca 2021 Szanowni Państwo, W kwietniu 2021 roku Izba zainicjowała nowy cykl Czytaj więcej
  • Zagadnienia okołotaryfowe, czyli nie tylko kalkulacja niezbędnych przychodów: 17 czerwca 2021 +

    Zagadnienia okołotaryfowe, czyli nie tylko kalkulacja niezbędnych przychodów: 17 czerwca 2021 Termin webinarium 17 czerwca 2021 r., godz. 10.00 - 15.00 Tematyka Czytaj więcej
  • 1