Szanowni Państwo!

21 października 2020 r., Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” organizuje konferencję online, dotyczącą problematyki, którą przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne mogą rozpatrywać w kategoriach prawdziwego wyzwania.

„Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne na rynku energii” to wydarzenie, które podnosi szeroko rozumianą tematykę efektywności energetycznej przedsiębiorstw wod-kan. To też debata o tym, jak od efektywności energetycznej przejść do samowystarczalności energetycznej, rozumianej jako produkcja energii na potrzeby własne danego zakładu, a idąc dalej tym tropem – co zrobić z nadwyżką energii?

Konferencja, którą dla Państwa przygotowaliśmy, poruszać będzie m.in. te aspekty. Pokażemy także drogę, jaką przejść musi przedsiębiorstwo wod-kan od pomysłu, idei na rozwój w tym kierunku, po opracowanie gotowego modelu biznesowego, a więc odnalezienie się przedsiębiorstwa na rynku energii.

Do współpracy przy jej organizacji zaprosiliśmy „Wodociągi Słupsk”. Na przykładzie podjętych w tym przedsiębiorstwie działań pokażemy, jak może wyglądać recepta na sukces.

Tematyka ta jest na tyle istotna, że równolegle przygotowujemy dla Państwa wydanie specjalne kwartalnika „Wodociągi Polskie”, które w całości poświęciliśmy efektywności energetycznej, a które powstało w oparciu o doświadczenia i we współpracy z wieloma przedsiębiorstwami wod-kan z całej Polski. Trafi ono do rąk Czytelników pod koniec października, a każdy z uczestników konferencji „Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne na rynku energii” otrzyma rabat w wysokości 25% na zakup tej wyjątkowej publikacji.

Zapraszam serdecznie do udziału,

Dorota Jakuta
Prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”


Link do formularza zgłoszeniowego

www.webinaria.igwp.org.pl


Program konferencji

10:00-10:10
Rozpoczęcie konferencji
dr inż. Tadeusz Rzepecki, Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Prezes Zarządu Tarnowskich Wodociągów Sp. o.o.
Anna Lembicz, Redaktor naczelna kwartalnika „Wodociągi Polskie”

10:10-10:40 
Efektywność energetyczna w diagnozie i działaniach przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego w Słupsku
Andrzej Wójtowicz, Prezes Zarządu „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o.

10:40-11:10
Przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne jako aktywny uczestnik rynku energii. Czy jest to sposób na obniżenie kosztów operacyjnych?
Barbara Adamska, Prezes ADM Poland, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii

11:10-11:20
przerwa

11:20-11:50
Otoczenie prawne dla przedsiębiorstwa wod-kan jako wytwórcy energii
Mec. Maciej Szambelańczyk, partner Kancelaria Prawna WKB

11:50-12:10
Nowe podejście do sektora wodnego
Jakub Czapliński, Country Manager, Danfoss Drives, Poland
Krzysztof Kubicki, Sales Coordinator, Water and Wastewater, Danfoss Drives, Poland

12:10-13:00
Podsumowanie. Debata

   

Prelegenci

Adamska BarbaraBarbara Adamska - Prezes ADM Poland, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego (MBA). Laureatka statuetki Osobowość branży Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy. 

Autorka licznych publikacji w prasie fachowej z obszaru transformacji energetycznej, lokalnych obszarów bilansowania oraz magazynowania energii. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii, inicjatorka i od 2016 roku Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce, Dyrektor Sekcji Magazynowania Energii w Polskim Towarzystwie Fotowoltaiki. Ekspert Parlamentarnego Zespołu Energii i Klimatu oraz Członek Rady Programowej SKER. Założycielka i CEO firmy ADM Poland, od 2013 roku świadczącej usługi doradcze z zakresu energetyki rozproszonej.

Doradca w zakresie modelowania biznesowego dla spółek działających w obszarze energetyki, rozwoju i wdrożenia usług z grupy bilansowania i zarządzania energią oraz budowy niezależnych systemów cieplnych i elektroenergetycznych. Autorka strategii działania oraz rozwoju dla 4 certyfikowanych klastrów energii.

 

Wójtowicz Andrzej

Andrzej Wójtowicz - prezes zarządu "Wodociągów Słupsk" sp. z o.o.

Od wielu lat związany z branżą wod-kan, technologią i gospodarką ściekową. Po przejściu wielu szczebli zawodowych od roku 2009 pełni funkcje prezesa zarządu. 

Autor wielu publikacji, w tym standardu branżowego z zakresu gospodarki komunalnymi osadami ściekowymi. Jako wykładowca i ekspert prezentuje tematykę z zakresu gospodarki komunalnej, energetycznej oraz zarządzania. Jako ekspert Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" oraz innych organizacji branżowych uczestnik wielu projektów sektora wod-kan. Manager 2017 roku w branży wod-kan w Polsce w grupie przedsiębiorstw obsługujących powyżej 100 tys. Pomysłodawca i lider projektu Słupski Klaster Bioenergetyczny – inicjatywy wyróżnionej przez Ministerstwo Energii.

Członek Rady Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie".

 

Szambelańczyk Maciej

Maciej Szambelańczyk - radca prawny, partner w WKB Wierciński Kwieciński Baehr. Członek zespołu specjalizującego się w doradztwie na rzecz przedsiębiorstw infrastrukturalnych, w szczególności w zakresie prawa energetycznego.

Jego doświadczenia obejmują m.in. szereg projektów restrukturyzacyjnych w energetyce oraz inwestycje w nowe źródła wytwórcze. Od wielu lat doradza inwestorom krajowym i zagranicznym w akwizycjach i rozwoju projektów odnawialnych w Polsce. Reprezentował towarzystwa branżowe w licznych pracach legislacyjnych dotyczących energetyki m.in. w pracach nad ustawą o elektromobilności, ustawą o odnawialnych źródłach energii oraz ustawą dotyczącą morskiej energetyki wiatrowej.

Prelegent podczas wielu renomowanych konferencji krajowych i międzynarodowych, odnoszących się do sektora energetycznego. Autor wielu publikacji z dziedziny energetyki. Jeden z redaktorów komentarza do ustawy o odnawialnych źródeł energii wydanego nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer. Współautor jednej z pierwszych naukowych publikacji dotyczących rozwoju elektromobilności w Polsce (wydanej nakładem PWN). W ubiegłej kadencji Sejmu Parlamentarnego Zespołu ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej.
  

Jakub Czapliski


Jakub Czapliński  Kzysztof Kubicki Krzysztof Kubicki

Danfoss Drives - członek grupy Danfoss, jest światowym liderem w dziedzinie regulacji prędkości silników elektrycznych. Od 1968 roku pionier w branży przetwornic częstotliwości. Obecnie jako jedna z największych firm w branży, realizuje pasję do rozwoju, produkcji i sprzedaży najbardziej wszechstronnych napędów AC na świecie. Przetwornice VACON® stanowią solidną podstawę optymalizacji w zastosowaniach przemysłowych. Przetwornice VLT® odgrywają kluczową rolę w zarządzaniu zasobami i automatyzacji fabryk. Napędy prądu przemiennego Danfoss Drives dostosowują się do dowolnej technologii silnikowej i służą w zakresie mocy od 0,18 kW do 6,0 MW.

Termin
21 października, godz. 10.00 - 13.00
 

Kontakt z organizatorem
Anna Lembicz, tel. 517 013 730
Iwona Włodarek, tel. 52 376 89 28, 517 013 732
Jakub Kucharski, tel 52 376 89, 517 013 728
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nadsyłanie zgłoszeń
www.webinaria.igwp.org.pl
21 października 2020r., godz. 9.30
 

Cena
(obejmuje: udział w konferencji online, możliwość zadawania pytań poprzez czat)
299 zł netto od osoby - członkowie IGWP
349 zł netto od osoby - pozostali uczestnicy

 

Wymagania sprzętowe
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne ze standardowym oprogramowaniem oraz dostępem do internetu.

Partner konferencji

danfoss

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

Materiały zabezpieczone

Materiały dostępne po wpisaniu hasła